گریوان GERIVAN

11 سپتامبر

یکشنبه 21 شهریور 1389
اتحاد تندروها
   نتیجه‌‌ی اعمال تندروها‌، تقربیا یکیه.اینا چه در قاره‌ی آسیا و چه قاره‌ی آمریکا و یا جای دیگه‌ای باشند، مثل هم عمل کرده و وقت و انرژی زیادی‌رو از جامعه‌ی جهانی می‌گیرن. این‌ها هنوز زاده‌ی قبلی‌شونو بزرگ نکردن، درد زایمان بعدی آذارشون میده و...
  نتیجه‌ی  اعمال بعضی تندروها خانمان خودشونو و همسایه‌رو باد می‌ده ولی بعضی تندروها قبلا برا ایمنی خودشون وسایل لازم‌رو تدارک دیده و موجب بدبختی همسایه‌رو فراهم می‌آرن.
  این کشیش به هر هشیشی هم که متوسل شده باشه عرض خود برده و زحمت ما داشته است. البته این گفته از آن باب نیآمد که از قرآن و اسلاممون دفاع کرده و همراه با دیگران فقط در محکومیت او کوشیده باشیم. چون وقت و بی وقت این فرمایش جناب حضرت عبدالمطلب در مواجه با دشمنان کعبه‌ی معظمه یادآور شده‌ام که ما فقط صاحب شتران خویش هستیم؛ کعبه ، قرآن و اسلام صاحبی دارد که حافظ آن بوده و خواهد بود. اگر این نبود؛ باید قرن‌ها پیش خواسته‌ی این کشیش، محقق می‌شده تا ایشان با کمال درماندگی و دریوزگی مجبور  به همچون تقاضائی نمی‌شده که خود حتی قادر به انجام آن در خفا هم نیست، از عموم شهروندان خویش در چنین روزی نمی‌کرد که آخرش این رسوائی را ببار آورد.
  اینای خودمونم، خیلی لازم نیست، سینه به تنور بچسبانن. اگه رفتارها مردمی باشه، بدون اطلاعیه‌های رسمی، باید مردم ما مثل مردمی که به بهانه‌ی 11 سپتامبر، مورد خشم طرفین نزاع قرار داشته‌اند؛ به خیابان‌ها ریخته و به گستاخی آن کشیش بی‌خبر از دین خویش پاسخ دهند.
  عدم اتحاد بین مسلمین مشکل اساسی است. هر از گاهی جامعه‌ی مسلمین با روش‌هائی تست می‌شوند؛ تا به انحای مختلف مشغول داشته شده و از اهداف اصلی‌شان باز داشته شوند.درون و بیرون مسلمین آنان را از رشد و توسعه‌ی همه‌جانبه دور می‌کند تا بجای کمال جوئی و ترقی، وقت و انرژی خود را صرف حاشیه‌ها کرده و نهایتا قبول کند که مسلمان در دنیا باید فقیر و ظلم پذیر بماند.

[ یکشنبه 21 شهریور 1389 - 11:36 ب.ظ ]
[ویرایش شده در : - - -]

[ پیام ()|| الیاس پهلوان ] [] [+]


Powered by
Abzarak.com
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic